صادرات ۵۶۸ هزار دلاری صنایع دستی در استان زنجان

صادرات ۵۶۸ هزار دلاری صنایع دستی در استان زنجان
ارجمند مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۵۶۸ هزار دلار صنایع‌دستی استان زنجان به‌صورت چمدانی و ۱۴ هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شده است.

 ارجمند مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در ۶ ماه نخست امسال ۵۶۸ هزار دلار صنایع‌دستی استان زنجان به‌صورت چمدانی و ۱۴ هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شده است.

اوبا اشاره به اینکه صادرات صنایع‌دستی استان زنجان از مبادی گمرکی مختلف انجام می‌شود که باید این آمار ثبت و ضبط شود، افزود: کشور‌های مقصد صنایع‌دستی زنجان کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشور‌های اروپایی است.

ارجمند با بیان اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان زنجان به کشور عراق است و مس بیشترین صادرات صنایع‌دستی زنجان را دارد و چاقو و ملیله هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند، ادامه داد: کشور‌های حاشیه جنوب خلیج‌فارس و اروپا مقاصد بعدی صادرات استان زنجان در حوزه صنایع‌دستی هستند.
او گفت: امروزه دیگر فروش سنتی صنایع‌دستی پاسخگو نیست و باید از تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی بهره برد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان افزود: در دوران پساکرونا، کشور‌ها و جوامعی برنده هستند که از تجارت الکترونیک برای فروش محصولات صنایع‌دستی خود استفاده کرده باشند، بنابراین تلاش می‌کنیم تا با مشارکت فعالان این حوزه، محصولات و صنایع‌دستی استان زنجان را از طریق فضای مجازی به بازار‌های جهانی معرفی کنیم.لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید