کسب سه نشان مهر اصالت یونسکو از سوی هنرمندان زنجانی

کسب سه نشان مهر اصالت یونسکو از سوی هنرمندان زنجانی
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان زنجان گفت: نشان بین‌المللی مهر اصالت یونسکو توسط سه نفر از هنرمندان زنجانی دریافت شد.

الناز خدایی‌فرد گفت: در هشتمین داوری مهر اصالت جهانی، صنایع‌دستی زنجان در رشته ملیله‌کاری موفق به دریافت سه مهر اصالت شد.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین رویدادهای مهم دنیا در حوزه صنایع‌دستی، داوری مهر اصالت است که این دوره در کشور ازبکستان با حضور کشورهای غرب آسیا برگزار شد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان زنجان ادامه داد: از بین ۳۱ استان، ۱۲ استان منتخب شده و در این دوره شرکت کردند که خوشبختانه از ۳۸ اثری که از کشور ایران موفق به دریافت مهر اصالت شد، سه اثر متعلق به استان زنجان بود که امیر محمدی با جاقلمی ملیله، رباب محمدی با آویز گردن ملیله و جواد کرمی با جعبه جواهرات از شهرستان زنجان، در رشته ملیله‌کاری موفق به دریافت مهر اصالت جهانی شد.

خدایی‌فرد تصریح کرد: خلاقیت و نوآوری، اصالت، کیفیت و قابلیت عرضه در بازار از معیارهای اصلی داوری این برنامه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای مربوط به صنایع‌دستی در دنیا محسوب می‌شود که توسط شورای جهانی صنایع‌دستی به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین انجمن‌های تخصصی غیردولتی طراحی شده و هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی خاطرنشان کرد: این اثر با اهدای صنعتگر هم استانی به موزه ازبکستان، در حال حاضر در موزه بخارا نگه‌داری می‌شود.لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید